• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Katarzyna Tymoszuk odczytała życzenia Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski skierowane do wszystkich pracowników oświaty, uczniów oraz ich rodziców. Uczniowie z klasy II, III i VII przygotowali krótką część artystyczną, prezentując w zabawnych scenkach szkolne perypetie. Podczas uroczystości p. Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich zaangażowanie i serce, które wkładają w pracę na rzecz szkoły. Pogratulowała także Pani Barbarze Łaziuk, która dziś podczas gminnej uroczystości z okazji DEN w szkole w Halasach zostanie wyróżniona Nagrodą Wójta Gminy.

Natomiast w naszej szkole zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły, a otrzymali je:

1. Pani Justyna Pawluk

2. Pani Beata Rynn

3. Pani Ewa Szostkiewicz

4. Pani Ewa Kaczor

5. Pani Anna Męczyńska

6. Pani Sylwia Rękas

7. Pan Adam Iwanejko

8. Pani Katarzyna Chodzińska

9. Pani Edyta Filipiuk

W imieniu Rady Rodziców piękne życzenia złożyła wszystkim pracownikom szkoły Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marlena Oleksiuk. A Samorząd Uczniowski obdarzył wszystkich nauczycieli pachnącym wrzosem.

Z całego serca dziękujemy Rodzicom za pamięć i ciepłe słowa oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy naszym zdolnym uczniom za piosenki i przedstawienie, które przygotowali pod opieką pani Marty Radeckiej i pani Justyny Pawluk. Dziękujemy pani Beacie Rynn, Sylwii Rękas i Agnieszce Nowosielskiej za przygotowanie dekoracji na dzisiejszą uroczystość, a panu Radkowi Rynn za obsługę sprzętu nagłośnienia.

• Pasowanie na ucznia

• Dziś w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość - pasowanie na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krzewicy Odwiedził nas Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski, p. Krzysztof Adamowicz, by poznać naszych pierwszoklasistów i wspólnie z nami świętować to wydarzenie. Nasze pierwszaczki, pod okiem swojej wychowawczyni p. Izy Siuciak, wystąpiły przed publicznością recytując piękne wierszyki i śpiewając piosenki. W gronie uczniów powitała ich także Przewodnicząca SU Amelia Kokoszkiewicz. Kilka dobrych rad dla najmłodszych członków społeczności uczniowskiej miały dziewczynki z klasy IV, które zaśpiewały piosenkę "Nie ma czego się bać". Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor Katarzyna Tymoszuk pasowała pierwszoklasistów na uczniów, a wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i medale. Także Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek i upominki. Nasi najmłodsi uczniowie spisali się na medal

• "Dzień bez przemocy"

• 2 października obchodzimy "Dzień bez przemocy". Jako wyraz sprzeciwu wobec wszelkich form przemocy cała społeczność szkolna ubrała się dziś na biało. Wysłuchaliśmy także wystąpienia p. Agnieszki Tymoszuk, szkolnego psychologa, o tym, jak sobie radzić i gdzie szukać pomocy, jeśli padniemy ofiarą przemocy. Wspólnie też, uczniowie i nauczyciele, zadecydowaliśmy, że zrobimy wszystko, aby nasza szkoła była szkołą wolną od wszelkiej przemocy!

• XXI Gminne Biegi Przełajowe im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy

• W Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy 28 września 2023 r. odbyły się XXI Gminne Biegi Przełajowe im. Janusza Kusocińskiego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza.

Reprezentacja szkoły obejmująca uczniów i uczennice z klas 1-8 liczyła 16 zawodników, pod opieką p. Agnieszki Tymoszuk i p. Adama Iwanejko.

W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy 5 miejsce, natomiast indywidualnie:

1 miejsce w kategorii dziewcząt klas 1-2, zajęła Oliwia Wereniuk,

3 miejsce w kategorii chłopców klas 3-4, zajął Aleksander Chodziński,

3 miejsce w kategorii dziewcząt klas 7, zajęła Amelia Kokoszkiewicz,

Gratulujemy naszym "medalistom" oraz wszystkim uczniom, którzy pokonując trudy i własne słabości dotarli do mety.

• Wycieczka do Białegostoku

• 26 września wspólnie z uczniami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu wybraliśmy się na wycieczkę do Białegostoku. Złożyliśmy wizytę w Epi – Centrum – Nauki. Zwiedziliśmy tam Wystawę Główną , obejmującą między innymi takie dziedziny jak: optykę, medycynę, robotykę. Spacer po centrum Białegostoku, Pałac Branickich i Filharmonia zachwycały nas swoim pięknem. Niesamowite wrażenia obejmują: paintball laserowy i dodatkowe atrakcje: ścianki wspinaczkowe, reflex room oraz laserowy labirynt.

Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu. Wspólny wyjazd to połączenie nauki i rozrywki oraz mile spędzony czas integrujący uczniów z sąsiedniej szkoły.

Dziękujemy p. Basi Łaziuk za zorganizowanie tego wyjazdu, a za opiekę nad uczniami podczas wyjazdu jesteśmy wdzięczni p. Dorocie Marciniak i p. Radkowi Rynn.

• Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

• 22.09.2023r. uczniowie naszej szkoły dokonali bardzo ważnego wyboru - zagłosowali w wyborach na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Najpierw jednak wysłuchali wystąpień wszystkich kandydatów, poznali ich pomysły na działania w szkole, aby była miejscem przyjaznym i bezpiecznym, mogli także zadać pytania kandydatom.

W wyniku głosowania w roku szkolnym 2023/2024 Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Amelia Kokoszkiewicz, uczennica klasy 7. Natomiast opiekunem SU została wybrana pani Agnieszka Micor. Serdecznie gratulujemy i życzymy dobrej, owocnej pracy.

Podziękowania składamy też na ręce p. Agnieszki Micor, która przygotowała uczniów do naszej mini-debaty i wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie szkolnych wyborów.