Nawigacja

 • Dzień Babci i Dziadka

  25 stycznia odbyła się uroczystość poświęcona babciom i dziadkom. Nad jej przebiegiem czuwały panie: D. Marciniak, I. Siuciak i S. Siłuszyk.Uczniowie klas I i III zaprezentowali wiersze i piosenki, a pozostałe dzieci przygotowały upominki dla dzieciaków. Na koniec odbył się poczęstunek przy wspólnym stole.

 • Gminny konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Bałwan"

  Dnia 28. lutego 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny pod hasłem „Mój Przyjaciel Bałwan”. W zmaganiach uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym. Celem konkursu było: rozbudzanie twórczej inwencji dziecka, kształtowanie umiejętności wypowiadania się za pomocą różnych technik plastycznych, rozwijanie  poczucia estetyki i smaku artystycznego oraz doskonalenie sprawności manualnych.
  Wpłynęło 52 ciekawych i barwnych prac z 6–ściu oddziałów przedszkolnych naszej gminy. Przyznano wiele wyróżnień. Wśród laureatów znaleźli się:
  I miejsce – Aleksandra Borysiuk, SP Rogożnica
  II miejsce – Amelia Stepulak, SP Rzeczyca
  III miejsce – Weronika Sidorczuk, SP Kożuszki
  Wyróżnienia otrzymali:  
  Aleksander Oleksiuk, SP Rudniki;
  Julia Jędruchniewicz, Marcel Jaworski,  SP Misie;
  Hubert Łukasiewicz, Sylwia Prokopiuk SP Kożuszki; ,
  Barbara Zaniewicz, Karolina HryciukSP Halasy;
  Jakub Czurak,  SP Rogoźnica;
  Tomasz Brodawka SP Tłuściec
  Wszystkie prace zostały wystawione w holu szkoły, a uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Kożuszkach oraz proboszcza Księdza Franciszka Klebaniuka.
 • Opłatek szkolny

  Młodsi uczniowie zebrali się dzisiaj aby wspólnie śpiewać kolędy. W nastrój świąteczny wprowadził zebranych ks. Franciszek Klebaniuk opowiadając o cudownych perypetiach bożonarodzeniowej gwiazdki.
  Nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu „Bożonarodzeniowa bombka” przeprowadzonego przez p. Renatę Samociuk.

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy

  W środę 20 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy.
  Zebrane pieniądze zostaną przekazane m.in. na zakup pomocy dydaktycznych i materiałów plastycznych.
  Serdecznie dziękujemy za włączenie się w naszą inicjatywę

 • Góra grosza

  Góra grosza
  Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet.
  Drobne monety, zebrane w naszej szkole, zostaną przekazane dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną. Najważniejszym celem akcji jest pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
  W tym roku szkolnym zebraliśmy:
  ZEBRALIŚMY

  23 zł 4 gr w monetach po 1 gr

  37zł 94 gr w monetach po 2 gr

  91 zł 45 gr w monetach po 5 gr

  W sumie 152 zł 43 gr
  Dziękujemy

 • Wczoraj dzieciaki dzisiaj przedszkolaki

  Dnia 24.11.2017r. w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, tańczyły oraz śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań: samodzielnie zdjęły i nałożyły buty, posegregowały zabawki oraz sprawnie przełożyły szarfy. Następnie p. Dyrektor Zenon Domański za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonał uroczystego Aktu pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Bez wątpienia był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek.

 • Światowy dzień życzliwości i pozdrowień

  Bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzi między ludźmi, integruje zespół klasowy oraz pomaga w pokonaniu wszelkich przeszkód.
  Dzisiaj w naszej szkole w Kożuszkach odbył się apel poświęcony Światowemu Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Zostały także ogłoszone wyniki plebiscytu na najżyczliwszego ucznia i nauczyciela a przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego wręczył Ordery Życzliwości i Statuetki najżyczliwszym osobom wytypowanym przez uczniów, nauczycieli, pana Dyrektora i wszystkich pracowników.
  Najżyczliwsi uczniowie:
  Miejsce I- Zuzanna Gawrysiuk
  Miejsce II- Izabela Siłuszyk
  Miejsce III- Wiktoria Komińczyk
  Najżyczliwsi nauczyciele:
  Miejsce I- p. Adam Iwanejko
  Miejsce II- p. Wioletta Wolska
  Miejsce III- ks. Franciszek Klebaniuk
  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym wróci do nas ze zdwojoną mocą a uprzejmość, życzliwość i serdeczność są zawsze na miejscu.

 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  10 listopada w Szkole Podstawowej w Kożuszkach uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Wszyscy uczniowie tego dnia ubrali sie na galowo. Część artystyczną przygotowała klasa III pod kierunkiem pani Doroty Marciniak i Sylwii Siłuszyk. Trzecioklasiści przybliżyli nam dzieje narodu polskiego w walce o niepodległość. To była piękna lekcja historii.

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i lepiej się koncentrują. W ramach programu  8 listopada 2017r. odbył się dzień pod hasłem: ŚNIADANIE DAJE MOC- obchodzony w Europie jako dzień zdrowego odżywiania się. Uczniowie wraz z Panią Wicedyrektor, księdzem i nauczycielami zjedli wspólne śniadanie. Było pysznie!

 • Wycieczka do Warszawy

  7 listopada 2017r. młodsi uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzenia Planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie zobaczyliśmy niezwykle zabawny i opowiadający w prosty sposób o codziennych zjawiskach atmosferycznych pokaz filmowy z audiodeskrycją. Zwiedziliśmy największe w Polsce  Centrum Nauki Kopernik, gdzie zachwyciła nas niemalże każda ekspozycja.  Obejrzeliśmy jak powstaje światło, rozpala się płomień, tworzyliśmy prąd, obserwowaliśmy odwróconą grawitację i wiele, wiele innych ciekawych doświadczeń.  Na obiad udaliśmy się do Mc Donald’s. Na koniec dnia odwiedziliśmy wyjątkową, bo Niewidzialną Wystawę, podczas której mogliśmy doświadczyć, w jaki sposób radzić sobie mając do dyspozycji wyłącznie zmysły słuchu, dotyku i węchu. Uczniowie podczas zwiedzania Niewidzialnej Wystawy zbliżyli się do perspektywy życia osób niewidomych.  Wracaliśmy do domu zmęczeni lecz niezwykle szczęśliwi.

 • Przedszkolaki


  Codziennie dużo się uczymy i świetnie przy tym bawimy!
  Od 2 listopada 2017r. Oddział Przedszkolny w Kożuszkach czynny jest do godz. 15.00.

 • Kup Pan Szczotkę

  Uczniowie naszej szkoły włączyli się w trzecią edycję akcji kup pan szczotke. Z informacji podanych przez fundację wynika, że ta edycja była rekordowa. Szczoteczki i pasty do zębów trafią do Afryki, do miejscowości Abong-Mbang w Kamerunie, gdzie od sześciu lat działa polski gabinet stomatologiczny. Dary zabiorą ze sobą wolontariusze, stomatolodzy, lekarze i pielęgniarki wyjeżdżający na misje. Serdecznie dziękujemy za każdą szczoteczkę i pastę, bo każda jest bardzo potrzebna!

 • Ślubowanie klasy I


  Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyli podczas prób.

  27 października uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy złożyli uroczyste ślubowanie. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę,a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego życzyła dzieciom sukcesów w nauce oraz zapewniła o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci, dlatego licznie przybyli na uroczystość i zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Uczniów do uroczystości przygotowały Panie Izabela Siuciak i Wioletta Wolska.

 • Światowy Dzień Makaronu

  Światowy Dzień Makaronu

  Ach co to był za dzień. Po prostu dzień makaronu!!!

  Przypadające na 25 października święto, promujące makaron jako zdrowy, niedrogi i bardzo smaczny dodatek do różnych dań, zostało ustanowione w 1995 roku w Rzymie.

  W naszym przedszkolu obchodziliśmy je po raz pierwszy. Dzieci poznały wygląd, zastosowanie i sposób powstania makaronu. Potem był czas na zajęcia plastyczne. Dzieci malowały makaron i nawlekały na niteczki tworząc korale, bransoletki i zegarki. Rozmawialiśmy również o pysznych daniach z makaronem w roli głównej. Wykonaliśmy też jedno z nich.

  Było pysznie, wesoło i pracowicie!

 • Święto pieczonego ziemniaka

  Dawno, dawno temu….. pewien bardzo dobry król przywiózł z dalekiej i niebezpiecznej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owoce również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić.
  Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić, co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka…

 • Dzień Edukacji Narodowej

   

  Dnia 13.10.2017r. młodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas I-IV pod kierunkiem p. Wioletty Wolskiej i p. Renaty Samociuk. Młodzi artyści skierowali wiele miłych i ciepłych słów w stronę nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Występ uświetnił występ taneczny dziewcząt z klasy IV. Głos również zabrał p. Dyrektor Zenon Domański, który zwrócił uwagę, że najlepszym podziękowaniem dla każdego nauczyciela jest to, że jego uczniowie odnoszą sukcesy i są szczęśliwi.

   

 • Witaminowe szaleństwo

  Nasza szkoła od wielu lat promuje zdrowe odżywianie. Tym razem uczniowie zerówki i klasy I przygotowali sałatki owocowe z produktów przyniesionych z domu. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

 • Spotkanie z autorem książki pt. "Znajdź mnie i kiedyś odwiedź " Zbigniewem Kołbą

  21 wrzesnia 2017 uczniowie klasy 2 i 3 spotkali się w Gminnej bibliotece w Wysokim z Panem Zbigniewem Kołbą, który zaprezentował dzieciom swoją książkę pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Książka w przystępny i zabawny sposób pozwala dzieciom na odkrywanie różnych, ciekawych miejsc w Polsce oraz zwraca uwagę na wieloznaczne nazwy miejscowości. Pan Zbigniew oprócz geografii Polski z prawdziwą pasją promował również zdrowy styl życia, zachęcał dzieci m. in. do częstego picia kakao, porządnego wysypiania się i oczywiście do czytania książek. Na zakoczenie najmlodsza uczennica naszej szkolyWiktoria Kominczyk otrzymala upominek od autora za najwieksza liczbe przeczytanych ksiazek w roku szkolnym 2016/2017
   
   
 • Sprzątanie Świata 2017

  19 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”  organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem  „Nie ma śmieci – są surowce. Miała na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

  Akcję rozpoczęto odczytaniem referatu na temat historii, celów akcji oraz zasad bezpieczeństwa, którą wygłosili Kinga Łukasiewicz i Mikołaj Filipiuk. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Oddział przedszkolny oraz klasy I-III sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Klasy IV-V  zajęły się poboczami dróg w Kożuszkach. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były rewelacyjne.

  Udział uczniów naszej szkoły w akcji „Sprzątanie Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz wyrobienia nawyku dbałości o naszą planetę.

  Dziękujemy serdecznie za udział i zaangażowanie                  Sprzątanie Świata 2017 - Obrazek 1

  wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji!


   

 • Europejski Dzień Języków Obcych

  Dzisiaj w budynku szkoły w Krzewicy świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Na apelu z tej okazji uczniowie zachęcali do nauki języków obcych, podkreślali znaczenie znajomości języka angielskiego i rosyjskiego we współczesnym świecie, a także w zabawnej scence kabaretowej przedstawili konsekwencje nieznajomości języka angielskiego. Mogliśmy także wysłuchać piosenek w języku angielskim i rosyjskim, poznać smaki tradycyjnych potraw z Rosji i Wielkiej Brytanii oraz nagrodziliśmy brawami i pamiątkowymi zakładkami do książek tych wszystkich, którzy wzięli udział w wydarzeniu "Czytamy po angielsku".Gwoździem występu była recytacja wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" w trzech językach, a zaprezentowały to Panie Iwona Łuciuk, Halina Sadowiec i Katarzyna Tymoszuk.Dekorację do dzisiejszego apelu stanowiły prace plastyczne uczniów z klasy VI i VII nt. "English in my life". Na zakończenie spotkania Dyrektor Szkoły Pan Zenon Domański podziękował młodzieży za przygotowanie tego krótkiego wystepu i zachęcał do wzmożonego wysiłku w nauce języków obcych.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kożuszkach
  Kożuszki 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski
 • 083 3730017

Galeria zdjęć