• Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

• Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11. listopada w Krzewicy upłynęły w uroczystej atmosferze.

Zdecydowanie głównym wydarzeniem tego dnia było wręczenie tytułów:

Honorowego Obywatela Gminy Międzyrzec Podlaski, którym został Pan Wiesław Kozaczuk – Prezes Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim,

Zasłużony dla Gminy Międzyrzec Podlaski, do grona których dołączyły wspaniałe osoby i instytucje:

Pan Antoni Chwedczuk

Pan Piotr Jeleszuk

Pani Mirosława Michaluk

Pan Jerzy Sucharzewski

Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewicy.

Wspólnie z parafią p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Krzewicy oraz GOK Międzyrzec Podlaski i Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krzewicy przygotowaliśmy rozbudowany program uroczystości.

W mszy świętej odprawionej przez proboszcza parafii ks. Andrzeja Wisio w intencji wdzięczności za wolną Polskę, wzięły udział poczty sztandarowe szkół podstawowych z terenu gminy, a także poczet sztandarowy Rady Gminy Międzyrzec Podlaski oraz OSP Krzewica. Poczty sztandarowe prowadził druh Grzegorz Tymoszuk. Uczestnicy otrzymali biało-czerwone kotyliony oraz „Pocztówki Radosnej Niepodległej” z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości zredagowanymi przez dzieci i młodzież z terenu gminy.

Następnie, pracownicy GOK wręczyli uczestnikom pochodnie do udziału w symbolicznym „Marszu ze światłem” Maszerującym towarzyszyły pieśni „Legiony” oraz „O mój rozmarynie”.

W PSP w Krzewicy odbyło się uroczyste wręczenie tytułów. Całość uroczystości prowadził Dyrektor szkoły Zenon Domański. Wręczenia tytułów dokonali Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pietruk.

Po części oficjalnej, uczestnicy zostali zaproszeni do uczestnictwa w części artystycznej opracowanej przez GOK Międzyrzec Podlaski oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krzewicy. Wystąpiły w niej dzieci, młodzież i pracownicy szkoły podstawowej w Krzewicy, szkoły podstawowej w Halasach, absolwenci gminnych szkół, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej, sołtys wsi Krzewica, druhowie OSP Krzewica, członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Krzewicy, a razem z nimi także przedstawiciele władz samorządowych. W bardzo wspólnotowej formie, wsłuchaliśmy się w opowieści i fragmenty ludzkich wspomnień, w listy z frontu i na front wymieniane przez członków rodziny Massalskich z Kielecczyzny, w interpretacje poezji i dźwięków wspólnie tworzonej muzyki granej na żywo na instrumentach. Odbyła się także premiera filmu pt. „Moja wolność”, w który włączyła się cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krzewicy.

Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz wręczył nagrody przyznane w ramach konkursu ogłoszonego przez GOK Międzyrzec Podlaski pn. „Pocztówka Radosnej Niepodległej”.

I miejsce: Wiktoria Wieliczko z Wysokiego

II miejsce: Piotr Węgrzyniak z Wysokiego

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Halasach

Wyróżnienia: Marcel Biereta, Jakub Stefańczuk, Karolina, Milena i Monika Sawczuk.

Dzięki świetnej współpracy z Radą Rodziców PSP w Krzewicy na uczestników wydarzenia czekał słodki poczęstunek

Tego dnia czuliśmy wyjątkowo ducha wspólnoty, jaką są mieszkańcy gm. Międzyrzec Podlaski

Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz serdeczne podziękowania kieruje w stronę Dyrekcji i Pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Krzewicy oraz Dyrekcji i Pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim za zaangażowanie i współpracę przy realizacji wydarzenia