• Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

• „A jednak żal nam słonecznej swobody” . Takie hasło przyświecało Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego 2022/2023 . Każdy z nas przyniósł ze sobą nutkę żalu za minionymi wakacjami, jednak zwyciężyła radość ze spotkania z rówieśnikami, ciekawość i otwarcie na to, co nas czeka w nowym roku szkolnym. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej. Następnie pan dyrektor Zenon Domański serdecznie powitał wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz przybyłych gości zebranych w sali gimnastycznej. Spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem Krzysztofem Adamowiczem, radni gminni i powiatowi, członkowie gminnego pocztu sztandarowego, przedstawiciele straży oraz dyrektorzy szkół z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski. Mięliśmy okazję wysłuchać wielu słów krzepiących i zagrzewających do działania. Podczas uroczystości Pan Wójt wręczył akty powołania na stanowisko dyrektora szkoły, m.in.:

- p. Monice Swórskiej na dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy,

- p. Justynie Kołodziejczuk na dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach,

- p. Zenonowi Domańskiemu na dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krzewicy.

Po obejrzeniu części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy drugiej i trzeciej pod opieką p. Izy Siuciak i p Doroty Marciniak, przedstawieniu kadry pedagogicznej i niepedagogicznej odbyły się krótkie spotkania z wychowawcami. Rok szkolny 2022/2023 uważamy za otwarty.