• Harmonogram działań realizowanych w ramach

Roku Dla Niepodległej

odpowiedzialni

1.

Gminny Konkurs Literacki „Strofy dla Niepodległej”

E. Łaziuk

Bieg z Flagą

1.

Konkurs „To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeżywa w sercu i pamięci” pod hasłem „Różne oblicza patriotyzmu”

V-VIII

1.

Gawęda przy ognisku - spotkanie ze świadkiem historii

VI - VII – VIII

IX

1.

Miejsca Pamięci Narodowej w naszej okolicy - opieka nad Pomnikiem Pamięci w Łubach

X -XI

K. Łukaszuk

H. Sadowiec

Lekcja patriotyzmu przeprowadzona przez pracownika IPN Lublin

1.

Co to znaczy być patriotą? Pogadanki na godzinach wychowawczych

IV-VIII

XI

Wychowawcy

Przegląd Piosenki Patriotycznej

IV-VIII

K. Tymoszuk

Warsztaty prowadzone przez pracownika Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

VII - VIII

1.

Wycieczka do Warszawy – Plac Zamkowy, Stare Miasto; wizyta u Rzecznika Praw Obywatelskich; Teatr

VII – VIII

IX

1.

„Mamy Niepodległą” - wysyłanie kartek z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości

V-VIII

XI

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległosci

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych....

11 IX

D. Kieda

dekoracje:

A. Kuczyńska

E. Szostkiewicz

R. Rynn

S. Siłuszyk

A. Lemieszek

Wystawa książek związanych z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości

IX – XI

E. Łaziuk

Prezentacja wieńca dożynkowego sołectwa Krzewica

X – XI

K. Tymoszuk

Na uwagę zasługuje konkurs,,To,co przeżyło jedno pokolenie,drugie przeżywa w sercu i pamięci” pod hasłem: ,,Różne oblicza patriotyzmu”. Doceniono pracę uczennicy III klasy gimnazjum ,Klaudii Chwedoruk, która pod kierunkiem Pani Barbary Łaziuk wykonała albumpt.,,Franciszek Michaluk-Żołnierz-Wyklęty-Niezłomny”.Uczennica otrzymała I miejsce w swojej kategorii w gminnym konkursie.

Lekcja patriotyzmu.

Dnia 26.10.2018r.w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach odbyło się spotkanie z przedstawicielem IPN w Lublinie Panem Adrianem Lesiakowskim. Uczniowie obejrzeli prezentację pt.,,Walką i pracą Polaków -drogi do niepodległości”. Młodzież aktywnie angażowała się w zajęcia, wykorzystując swoją wiedzę historyczną na zadany temat. Cieszymy się, że  możemy liczyć na współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej w Lublinie.W ubiegłym roku odbyło się w naszej placówce spotkanie pt.,,Żołnierze Wyklęci –Niezłomni.” Możemy być dumni z postawy Franciszka Michaluka ps.Polny pochodzącego z Tłuśćca- Żołnierza Wyklętego-Niezłomnego.

Wycieczka do Warszawy.

W dniu 27.09.2018r. pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Celem było poznawaniekraju ,jego zabytków i historii jak również przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze, obcowania ze sztuką, rozwijania wrażliwości estetycznej. Zwiedziliśmy Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Stare Miasto. Uczniowie obejrzeli musical,,Metro”.

Dzień Niepodległości w przedszkolu

Głównym celem dzisiejszych zajęć w przedszkolu było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.