• WYCIECZKA SZLAKIEM PATRONA SZKOŁY

Dnia 26 maja 2010r. w ramach Konwersatorium humanistycznego  odbyła się wycieczka śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jej program obejmował zwiedzanie miejsc związanych z dzieciństwem Prymasa Tysiąclecia. Odwiedziliśmy Zuzelę - miejsce urodzenia kardynała. Tam zwiedziliśmy Muzeum lat Dziecięcych Stefana Wyszyńskiego. Następny przystanek zrobiliśmy w Andrzejewie, gdzie po śmierci matki zamieszkała rodzina Wyszyńskich, tam też na pobliskim cmentarzu znajduje się jej grób. W Łomży zwiedziliśmy Łomżyńską Katedrę, miejsce w którym  kształtowało się powołanie kapłańskie Prymasa. Po obiedzie był czas wolny. Na rynku mogliśmy zrobić sobie zdjęcia na ławeczce przy pomniku pani Hanki Bielickiej.