• ZAJĘCIA REKREACYJNO - SPORTOWE

• Zajęcia prowadzone są w cyklu 4 godziny tygodniowo. Dwie godziny poświęcone są rozwojowi umiejętności manualnych, spostrzegawczości, analizie wzrokowej – zajęcia plastyczne. Kolejne dwie godziny to doskonalenie koordynacji ruchowo – wzrokowej, orientacji w przestrzeni, motoryki czyli zabawy ruchowe i integracyjne. W lutym dzieci projektowały i wykonywały kartki walentynkowe w formacie A- 5 . Kartki  były bardzo ciekawe, wykonane z zastosowaniem różnej techniki wykonania – wycinania, wydzierania. Łączyły różnorodne materiały. To wpływało na wyobraźnię i inwencję twórczą dzieci.

Wspaniale bawiły się i odnalazły w zabawach integracyjnych i zabawach ruchowych. Śnieżna zima sprzyjała zabawom na śniegu. Konkursy sprawnościowe pozwoliły dzieciom odnaleźć nutkę sportowej rywalizacji i odpowiedzialności za swoją drużynę. Natomiast w marcu skupiono się na motywach wiosennych i wielkanocnych. Dzieci wykonały witraże – motyle, krokusy, biedronki. Następnie zrobiły formę przestrzenną zajączków wielkanocnych. Na koniec ozdabiano jajka wielkanocne. Różniły się one wielkością, a to pozwalało szczególnie zaangażować w prace dzieci słabsze manualnie. Poznały też nowe zabawy integracyjne „Koc  i imiona”, „Iskierka”. Bawiły się wspaniale przy pląsach zespołowych, gdzie bardzo potrzebna jest współpraca  z kolegą i z grupą. W grach sportowo – ruchowych dzieci mogły pokazać swoje umiejętności indywidualne, jak również współdziałać w grupie i pracować na sukces całej drużyny. Na koniec odbyło się „Wesołe pląsanie” czyli pokaz zabaw integracyjnych poznanych w I kwartale 2010 r. Efekty pracy utrwalono na zdjęciach.