• PIKNIK NAUKOWY W LUBLINIE

Uczestnicy laboratorium matematycznego prowadzonego przez p. Ewę Szostkiewicz w ramach projektu  Kożuszkański Uniwersytet Dziecięcy 19 września 2010r. zgłębiali tajniki wiedzy podczas Pikniku Naukowego w Lublinie otwierającego VII Festiwal Nauki, tym razem pod hasłem: „Nauka przygodą życia”. Środowiska akademickie i naukowe Lublina, Puław i Dęblina zorganizowały na Placu Marii Curie-Skłodowskiej występy na scenie i projekty naukowe. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej inauguracji Pikniku. Następnie oglądali wystawę samochodów zabytkowych, nowoczesnych i ciekawych. Nieco później podziwiali pokaz szermierki historycznej. Chętni uczestnicy wycieczki próbowali swych sił w konkursach i zabawach dla dzieci zdobywając nagrody i wyróżnienia. Przy dźwiękach muzyki zespołu studentów Wydziału Artystycznego UMCS uczniowie oglądali ciekawe projekty naukowe, między innymi: „ LEGO – robotyka dla dzieci”, „Na styku chemii i biologii. Poznaj barwne reakcje identyfikujące grzyby i porosty”, „Ukryte piękno Ziemi”, „Wioska antyczna”, „Bicie monet okolicznościowych”, „Do czego można namówić ultradźwięki”, „Dziecko może uratować życie”, „Prezentacja Biblioteki Politechniki Lubelskiej”. Uczniowie zakończyli wycieczkę spacerem po Starym Mieście oraz zwiedzaniem Zamku Lubelskiego i Bramy Krakowskiej.