• LABORATORIUM PRZYRODNICZE

• Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: podstawową i rozszerzoną.

Grupa podstawowa  pracowała metodą projektu. Uczniowie poznali techniki pomiaru drzew pod względem grubości, wysokości itp. Obserwowali ptaki i owady żyjące na drzewach.  Zasadzili 14 sadzonek drzew i krzewów.  Poznali pojęcie pomnik przyrody i przy  pomocy p. Łukasza Rumińskiego z Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski  poszukiwali drzew  - pomników przyrody. Następnie przygotowali  folder z pomnikami przyrody na terenie gminy Międzyrzec Podlaski.

Grupa rozszerzona obserwowała za pomocą mikroskopu zwierzęta żyjące w wodzie z kałuży i akwarium. Uczniowie założyli również hodowlę pierwotniaków, które stały się następnie materiałem do obserwacji mikroskopowych.  Podczas  wyprawy terenowej uczniowie pobrali próbki wody z pobliskiego stawu, którą następnie obserwowali  pod mikroskopem

2  czerwca 2010r.  uczniowie uczestniczący w zajęciach LABORATORIUM  PRZYRODNICZEGO  byli na wycieczce w Poleskim Parku  Narodowym. Obejrzeli film o Poleskim PN , hodowlę żółwia błotnego oraz eksponaty w muzeum. Następnie  wzięli udział w zajęciach na ścieżce przyrodniczej Dąb Dominik. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko, przy którym uczniowie wykazali się wiedzą  o parku oraz  śpiewali autorskie piosenki na temat parku.