• SZKOLNY FESTIWAL NAUKI

• We wtorek 22 czerwca 2010 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Nauki będący podsumowaniem pierwszego cyklu projektu Kożuszkański Uniwersytet Dziecięcy współfinansowanego przez Unię Europejską. Uroczystość rozpoczęła się  o godzinie 12.00 od  wystąpienia pani dyrektor Elżbiety Chodzińskiej. Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w ramach projektu, przygotowanej przez panią Barbarę Gromadzką. Chwilę później na scenie pojawili się uczniowie klas młodszych  w pokazie tańca ludowego. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna   w wykonaniu uczniów klasy IV pod kierunkiem p. Katarzyny Radzikowskiej. Po inscenizacji na scenie zawirowali uczniowie klas starszych prezentujący swe umiejętności w tańcu towarzyskim. Publiczność obejrzała również pokaz gier i zabaw w wykonaniu uczniów klas I-III przygotowanych przez panią Halinę Modrzewską prowadzącą zajęcia rekreacyjno-sportowe. Następnie głos zabrał wójt  gminy Międzyrzec Podlaski Roman Michaluk, który podziękował p. dyrektor Elżbiecie Chodzińskiej   za pomysłowość i wytrwałość w realizacji projektu, wręczając pamiątkową księgę w skórzanej oprawie z dedykacją : „Nie ten jest mądry, co wiele rozumie, lecz ten kto dobre od złego odróżnić umie”. Na zakończenie wszyscy obejrzeli wystawę prac i wytworów uczestników zajęć pozalekcyjnych wyeksponowaną w korytarzu szkoły.