Nawigacja

 • Konkurs pod hasłem „Drugie życie odpadów”.

  Konkurs pod hasłem „Drugie życie odpadów”.

            W tym roku obchodziliśmy  25 edycję akcji „Sprzątanie Świata” realizowaną pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

              Z tej okazji w naszej szkole ogłoszony został konkurs pod hasłem „Drugie życie odpadów”.

              Osoby biorące udział w konkursie miały za zadanie  wykonać, z wykorzystaniem surowców wtórnych (np. plastikowe butelki, korki, odpady papierowe lub tkaniny):

  • pracę plastyczną (plakat),
  • przedmioty codziennego użytku,
  • przedmioty dekoracyjne.

              W konkursie mogły brać udział  osoby indywidualnie oraz maksymalnie 3-osobowe zespoły.

              Najlepsze prace uczniów zostały zebrane i wystawione do oceny w dwóch kategoriach:

  • I kategoria - praca plastyczna
  • II kategoria - przedmiot codziennego użytku - przedmiot dekoracyjny.

  Za prawidłowy przebieg konkursu odpowiadali p. Ewa Kaczor oraz p. Adam Lemieszek.

              Oceny prac dokonali przedstawiciele samorządów klasowych w głosowaniu tajnym. W celu zapewnienia sprawiedliwej oceny wszystkie prace były zanonimizowane (zostały przypisane im numery).

              Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

  Kategoria I
  (praca plastyczna)

  I miejsce - J. Siłuszyk

  II miejsce - J. Filimon, B. Filimon, F. Filimon

  III miejsce - G. Jakubowicz

  Kategoria II
  (przedmiot codziennego użytku - przedmiot dekoracyjny)

  I miejsce - P. Siedlanowska

  II miejsce - A. Sawczuk

  III miejsce - A. Ignaciuk, A. Ignaciuk,

              Dnia 4 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, połączone
  z wręczeniem dyplomów oraz nagród rzeczowych.

              Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i zachęcamy do dalszej dbałości o środowisko naturalne.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  W dniu 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów wierszy o niedźwiadkach, poznały historię pluszowego misia, próbowały miodu, który jest przysmakiem Kubusia Puchatka oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Bardzo miłą niespodzianką były zabawy na sali gimnastycznej i zabawy z chustą animacyjną. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. 
  Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

 • Wyjazd do MOK w Międzyrzecu Podlaskim

  Wyjazd do MOK w Międzyrzecu Podlaskim

  Czwartkowe przedpołudnie (15.11.2018r.) spędziliśmy w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Odbyliśmy spotkanie biblioteczne w Bibliotece Publicznej na którym rozmawialiśmy o książkach i ich autorach oraz rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące bohaterów lektur. Następnie obejrzeliśmy zabawny muzyczny spektakl pt. "Pszczółka Maja".

 • Lekcja patriotyzmu w klasach I-III

  Lekcja patriotyzmu w klasach I-III
  Realizując innowację czytelniczą "Lubię czytanie" wychowawczynie klas I-III przygotowały bardzo ciekawą lekcję patriotyzmu. Punktem wyjścia przeprowadzonych zajęć było wspólne czytanie legend związanych z historią państwa polskiego. Następnie obejrzeliśmy zabawny film o symbolach narodowych. Gdy już ustaliliśmy, co to znaczy "być patriotą" zrobiliśmy biało - czerwone dekoracje, które ozdobią nasze klasy.
   
 • Dzień Niepodległości w przedszkolu

  Dzień Niepodległości w przedszkolu

  Głównym celem dzisiejszych zajęć w przedszkolu było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

 • Śniadanie daje moc

  Śniadanie daje moc

  Dnia 8 listopada podobnie jak w ubiegłym roku przygotowaliśmy wspólny posiłek pod hasłem ŚNIADANIE DAJE MOC! W zorganizowaniu śniadania dla całej naszej gromadki pomogli nam rodzice. Bogaty wybór produktów i estetyczne podanie sprawiły, że nawet największe "niejadki" garnęły się do stołu. Było pysznie i zdrowo. Puste talerze to najlepsza wizytówka zorganizowanej akcji. No i teraz możemy powiedzieć: "MOC JEST Z NAMI"

 • Wizyta strażaków w Kożuszkach

  Wizyta strażaków w Kożuszkach

  Wczoraj w budynku w Kożuszkach odbyła się próbna ewakuacja, która przebiegła sprawnie i prawidłowo. Strażacy przeprowadzili pogadankę na temat właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Następnie zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego przedszkolakom oraz opowiedzieli o swojej pracy.

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

  Dzień 23 października sędziliśmy na wycieczce do Warszawy. Rozpoczęliśmy od spaceru po ZOO, gdzie wiele egzotycznych zwierząt wyszło nam tego dnia na spotkanie. Nosorożec Jakub zrobił na nas ogromne wrażenie swoim rykiem i posturą.

  Kolejny punkt wycieczki to zwyczajowa posiłek w McDonalds. Następnie wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy najważniejsze miejsca Starego Miasta. Mimo siąpiącego deszczu wiele opowieści o Starówce zostanie nam w pamięci.

  Największą atrakcją wycieczki okazał się Park Trampolin. Świetna zabawa, którą polecamy każdemu.

 • Ślubowanie klasy I

  Ślubowanie klasy I

  Ślubowanie w kl. I odbyło się 22.10.2018r. Tego dnia wszystkie pierwszaki w odświętnych strojach zostały pasowane przez Dyrektora pana Zenona Domańskiego na uczniów naszej szkoły. Piękna uroczycstość przygotowana przez p. Dorotę Marciniak składała się z części artystycznej i aktu ślubowania w obecności rodziców, grona nauczycielskiego i społeczności uczniowskiej.

 • Dzień Nauczyciela

  Dzień Nauczyciela

  Dnia 11 października odbyła się w naszej szkole (w budynku w Kożuszkach) uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Występ uczniów kl. II przygotowała Pani Izabela Siuciak. Były wiersze piosenki i kwiaty dla nauczycieli i pracowników szkoły.

 • Dzień Patrona

  Dzień Patrona

  W poniedziałek 18.06.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kożuszkach uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona-Kard. Stefana Wyszyńskiego. Nasze uroczystości rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele w Kożuszkach. Następnie przeszliśmy do szkoły na akademię przygotowaną przez ks. Franciszka Klebaniuka-proboszcza parafii w kożuszkach i p. Ewę Szostkiewicz. Hasło uroczystości ,,Wielka Boga-Człowieka Matko Tobie zawierzamy naszą Ojczyznę Polskę’’ to słowa zaczerpnięte ze Ślubów Narodu Polskiego, które napisał Kard. Stefan Wyszyński przebywając uwięziony przez władze komunistyczne w Zakonie Sióstr Nazaretanek w Komańczy. Uczniowie klasy IV przybliżyli nam postać kard. Stefana Wyszyńskiego-Wielkiego Polaka, patrioty, który przez całe swoje życie ukazywał na jak kochać Boga, Matkę Najświętszą i Ojczyznę.

 • Wycieczka do Wioski Indiańskiej GRALA

  Wycieczka do Wioski Indiańskiej GRALA

  Dnia 12.06 dzieci z oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy wyruszyły na wycieczkę do Wioski Indiańskiej GRALA, gdzie poznały tance i zabawy indiańskie. Dużo radości przyniosły dzieciom konkurencje z elementem rywalizacji: strzelanie z łuku, gra na bębnach i inne zabawy terenowe. Drugim punktem wycieczki był pobyt w Triccolandii-świecie iluzji i magii.

 • Festyn z okazji Dnia Rodziny

  Festyn z okazji Dnia Rodziny

  27 maja w Krzewicy odbyła się impreza integracyjno-sportowa z cyklu „Rodzina sportem silna” oraz szkolny Dzień Dziecka. Podczas festynu czekała moc atrakcji. Uczestnicy startując w 3-osobowych rodzinnych drużynach mogli rywalizować w: biegu z żoną na plecach, rzucie gumofilcem do celu, wyścigu z taczkami, toczeniu opony na czas, przeciąganiu liny na mokrej trawie, sztafecie z jajkiem i wyścigu w worku po kartoflach oraz grabieniu trawy na czas. Liczne atrakcje przygotowali nauczyciele ze szkoły podstawowej wraz z Radą Rodziców  m.in. malowania buziek i porterów swojej rodziny, dmuchańce oraz pyszne kiełbaski z grilla. W trakcie festynu można było sprawdzić również swoje talenty wokalne – pod kierunkiem uczestniczek projektu ,,Mamy Moc’’. Podczas festynu swój nowy samochód strażacki oraz posiadany sprzęt przeciwpożarowy prezentowała jednostka OSP Krzewica. Dużym zainteresowaniem cieszył się slalom w alko i narko goglach przygotowany przez Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Animacje dla dzieci przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej. Zwieńczeniem festynu było wręczenie nagród dla zwycięzców konkurencji rodzinnych oraz losowanie nagród wśród uczestników rywalizacji sportowej.

 • Szkolny Konkurs Matematyczny

  Szkolny Konkurs Matematyczny

  Na początku maja odbył się w naszej szkole Konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 23 uczniów. W kategorii klas II-III czołowe miejsca zajęli:

  1. K. Siejka i R. Sidorczuk
  2. A. Korolczuk
  3. K. Komińczyk

  W kategorii klas IV-V:

  1. W. Tymoszuk
  2. M. Sidorczuk
  3. F. Filimon

  Wielkie brawa dla zwycięzców.

 • XXII Finał Konkursu Ortograficznego w Rzeczycy

  XXII Finał Konkursu Ortograficznego w Rzeczycy

  W czwartek 17 maja uczniowie klas III, IV i VII uczestniczyli w XXII Finale Konkursu Ortograficznego w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy. Trzy zespoły dwuosobowe wzięły udział w dyktandzie połączonym ze sportem. Tegorocznymi Mistrzami Ortografii w kategorii klas IV-V zostali K. Łukasiewicz i M. Filipiuk.

  Zwycięzcom gratulujemy.

   

 • Kampania edukacyjno-informacyjna "Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową"

  Kampania edukacyjno-informacyjna "Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową"

  15 maja naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjno-informacyjną „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”. Spotkanie miało na celu przybliżenie zagrożeń dla dzieci i młodzieży, jakie niesie za sobą przybywanie w cyberprzestrzeni. Tematyka wywołała bardzo duże zainteresowanie zarówno u dzieci jak u ich opiekunów.  

 • Pokaz historyczny "Ku niepodległej"

  Pokaz historyczny "Ku niepodległej"

  We wtorek (15 maja) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym ,,Ku niepodległej’’, czyli wesołej lekcji historii upamiętniającej dążenia niepodległościowe. Wszyscy wysłuchali opowieści o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.  Podczas spotkania można było obejrzeć stroje i kolekcje replik broni, używanych podczas walk powstańczych.

 • Dzień Promocji Zdrowia

  Dzień Promocji Zdrowia

  W ramach ,,Programu dla szkół’’ dnia 9 maja zorganizowaliśmy w szkole ,,Dzień Promocji Zdrowia’’. Przygotowany przez klasy I-III apel ,,Naturalne witaminy’’ składał się z inscenizacji promującej zdrowy tryb życia oraz prelekcji na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Wystąpienie dzieci przeplatane było piosenkami o treści zdrowotnej. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pod hasłem ,,Warzywa i owoce-kolorowa wycinanka’’. Na zakończenie odbyła się degustacja krajowych i egzotycznych owoców. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: I. Siuciak, D. Marciniak, R. Samociuk.

 • Obchody Światowego Dnia Ziemi

  Obchody Światowego Dnia Ziemi

  Z okazji Światowego Dnia Ziemi 26.04.2018r. w naszej szkole odbyła się akademia, którą przygotowała klasa IV i V pod kierunkiem p. A. Teżyk i p. E. Szostkiewicz pod tytułem "Ratujmy naszą planetę".  W ciekawej inscenizacji dzieci z przyszłości, korzystając z wehikułu czasu, odwiedziły świat kolegów z 2018 r. Spodobał im się obecny wygląd Naszej Planety. Dlatego poprosiły abyśmy zawsze dbali o przyrodę i nie zanieczyszczali środowiska.

 • Akademia poświęcona rocznicy Konstytucji 3 Maja

  Akademia poświęcona rocznicy Konstytucji 3 Maja

  Dzisiaj w naszej szkole uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Zofii Halczuk i p. Sylwii Siłuszyk przedstawili uroczystą akademię poświęconą rocznicy Konstytucji 3 Maja.
  Dnia 3 maja 1791 r. w Polsce została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja, która określała zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa. Głównymi jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj. Konstytucja 3 Maja była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze i nadzieją na silną władzę królewską. Była próbą ratowania Rzeczypospolitej.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach
  Szkoła funkcjonuje w dwóch miejscowościach: Kożuszki 37 i Krzewica 44
  21- 560 Międzyrzec Podlaski
 • Kożuszki
  tel. (83) 373-00-17
  Krzewica - sekretariat
  tel. (83) 373-01-92

Galeria zdjęć