Nawigacja

 • Witaminowe szaleństwo

  Nasza szkoła od wielu lat promuje zdrowe odżywianie. Tym razem uczniowie zerówki i klasy I przygotowali sałatki owocowe z produktów przyniesionych z domu. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

 • Sptkanie z autorem książki pt. "Znajdź mnie i kiedyś odwiedź " Zbigniewem Kołbą

  21 wrzesnia 2017 uczniowie klasy 2 i 3 spotkali się w Gminnej bibliotece w Wysokim z Panem Zbigniewem Kołbą, który zaprezentował dzieciom swoją książkę pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Książka w przystępny i zabawny sposób pozwala dzieciom na odkrywanie różnych, ciekawych miejsc w Polsce oraz zwraca uwagę na wieloznaczne nazwy miejscowości. Pan Zbigniew oprócz geografii Polski z prawdziwą pasją promował również zdrowy styl życia, zachęcał dzieci m. in. do częstego picia kakao, porządnego wysypiania się i oczywiście do czytania książek. Na zakoczenie najmlodsza uczennica naszej szkolyWiktoria Kominczyk otrzymala upominek od autora za najwieksza liczbe przeczytanych ksiazek w roku szkolnym 2016/2017
   
   
 • Sprzątanie Świata 2017

  19 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”  organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem  „Nie ma śmieci – są surowce. Miała na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

  Akcję rozpoczęto odczytaniem referatu na temat historii, celów akcji oraz zasad bezpieczeństwa, którą wygłosili Kinga Łukasiewicz i Mikołaj Filipiuk. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Oddział przedszkolny oraz klasy I-III sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Klasy IV-V  zajęły się poboczami dróg w Kożuszkach. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były rewelacyjne.

  Udział uczniów naszej szkoły w akcji „Sprzątanie Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz wyrobienia nawyku dbałości o naszą planetę.

  Dziękujemy serdecznie za udział i zaangażowanie                 

  wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji!


   

 • Europejski Dzień Języków Obcych

  Dzisiaj w budynku szkoły w Krzewicy świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Na apelu z tej okazji uczniowie zachęcali do nauki języków obcych, podkreślali znaczenie znajomości języka angielskiego i rosyjskiego we współczesnym świecie, a także w zabawnej scence kabaretowej przedstawili konsekwencje nieznajomości języka angielskiego. Mogliśmy także wysłuchać piosenek w języku angielskim i rosyjskim, poznać smaki tradycyjnych potraw z Rosji i Wielkiej Brytanii oraz nagrodziliśmy brawami i pamiątkowymi zakładkami do książek tych wszystkich, którzy wzięli udział w wydarzeniu "Czytamy po angielsku".Gwoździem występu była recytacja wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" w trzech językach, a zaprezentowały to Panie Iwona Łuciuk, Halina Sadowiec i Katarzyna Tymoszuk.Dekorację do dzisiejszego apelu stanowiły prace plastyczne uczniów z klasy VI i VII nt. "English in my life". Na zakończenie spotkania Dyrektor Szkoły Pan Zenon Domański podziękował młodzieży za przygotowanie tego krótkiego wystepu i zachęcał do wzmożonego wysiłku w nauce języków obcych.

 • Spotkanie z policjantem

  Bezpieczeństwo najważniejsze!

  W czwartek 14 września odwiedził nas przedstawiciel Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Młodsi uczniowie naszej szkoły mieli okację przypomnieć sobie o zasadach prawidłowego zachowania w drodze do szkoły, na jej terenie i poza nią. Nasz gość podkreslił też jak ważne są elementy odblaskowe, w które każdy uczeń powinien być zaopatrzony.

 • Przedszkolaki na wycieczce

  Dnia 19.05.2017r. przedszkolaki z obu grup Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Siedlec. Najpierw obejrzeliśmy w kinie Helios film animowany pt. „Dudi cała naprzód”, gdzie mała ośmiorniczka Dudi i jej przyjaciele niechcący doprowadzają do podwodnej katastrofy, a następnie ruszają po pomoc w pełną niebezpieczeństw i humoru podróż. Po filmie udaliśmy się do McDonald’u aby nabrać sił przed dalszymi atrakcjami. Następnie pojechaliśmy do sali zabaw „Młynek”, gdzie bardzo aktywnie spędziliśmy czas. Było super! 

 • Dzień Ziemi

  Coroczne uroczystości Światowego Dnia Ziemi sprawiły, że w Szkole Podstawowej w Kożuszkach cała społeczność uczniowska połączyła siły i przygotowała obchody tego najważniejszego ekologicznego święta świata. Dzień Ziemi to doskonały moment na przypomnienie wszystkim, by mądrze wykorzystywali dary natury i byli przyjaciółmi, którzy zachowują się odpowiedzialnie. Uświadamianie dzieciom i młodzieży, że są współodpowiedzialni za przyszłość swojej planety i że to od nich zależy jej stan to cele tegorocznych obchodów tego szczególnego dnia w naszej szkole. Organizatorki- pani Barbara Wrzodak i pani Agnieszka Chwedczuk- przygotowały dekorację sali i prezentację multimedialną, a w obchody włączyły się wszystkie klasy z wychowawcami, także najmłodsi uczniowie naszej szkoły z obu grup Oddziału Przedszkolnego. Najpierw obejrzeliśmy prezentację pt. Ciekawostki przyrodnicze, podczas której dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących świata zwierząt i roślin, np. Czy pająki są wegetarianami? albo Które zwierzęta mogą porazić prądem?. Następnie przystąpiliśmy do konkursów, w których każda klasa miała za zadanie przygotować: strój z materiałów ekologicznych i go zaprezentować, stanowisko klasy, gdzie wystawiono zdrowe potrawy, przekąski i napoje oraz piosenkę, wiersz, hasło i scenkę- a to wszystko dotyczące ekologii i dbałości o środowisko. Każdy występ był szczegółowo analizowany i oceniany przez komisję w składzie: pani Barbara Wrzodak, Dyrektor Szkoły pan Zenon Domański i ks. Franciszek Klebaniuk. Punktem kulminacyjnym szkolnych obchodów Dnia Ziemi było wyłonienie zwycięzców i przyznanie nagród. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI, która podbiła publiczność piosenką „Będzie ekologicznie”. Drugie miejsce zajęła klasa III, trzecie miejsce klasa V. Wyróżnienie otrzymała klasa II. Każda z klas otrzymała magnetofon. Pozostali uczestnicy otdebrali drobne upominki, kamizelki odblaskowe i dyplomy za udział. Nagrody, magnetofony i kamizelki odblaskowe, ufundował Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski pan Krzysztof Adamowicz. Pozostałe upominki uczniowie otrzymali dzięki wsparciu finansowemu ks. Franciszka Klebaniuka. 

 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Dnia 28 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów kl. II i III pod kierunkiem wychowawców. Odśpiewano hymn państwowy oraz zaprezentowano poezję i pieśni patriotyczne. Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym.

 • Sukcesy w konkursie polonistycznym.

  26 kwietnia 2017r. w SP w Tłuśćcu odbył się XII Gminny Konkurs Językowy pod hasłem "Czy znasz język ojczysty?". W kategorii wiekowej klas IV - VI nasza uczennica z klasy VI - Oliwia Duda zajęła I miejsce. W grupie wiekowej klas II - III Kinga Jędruchniewicz (kl. III) zajęła II miejsce, a Zuzanna Gawrysiuk (kl. III) - III miejsce.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Wycieczka do Warszawy

  21 kwietnia 2017r. uczniowie pojechali na wycieczkę zorganizowaną przez pana Dyrektora do Warszawy. Zobaczyliśmy stadion Narodowy, obejrzeliśmy szatnię piłkarzy, salę ćwiczeń oraz salę w której odbywają się konferencje prasowe. Następnie odwiedziliśmy Manufakturę Cukierków, gdzie mogliśmy zobaczyć w jaki sposób powstają lizaki i cukierki. Wszystko zostało ręcznie wykonane. Na koniec uczniowie mogli spróbować jeszcze "cieplutkich" cukierków. Kolejną atrakcją był film animowany 3D "Dzieciak rządzi" w Multikinie. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po Starym Mieście - najstaszej dzielnicy Warszawy.

 • Dzień zdrowia

  Dzień Zdrowia był okazją do propagowania wśród uczniów zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia.

  Ten dzień rozpoczęliśmy przedstawieniem pod hasłem "Żyj zdrowo" w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej, pod kierunkiem p. D. Marciniak i p. I. Siuciak.

  Następnie odbyła się degustacja potraw przygotowanych przez dzieci z naszej szkoły. Taka forma obchodów Dnia Zdrowia wszystkim przypadła do gustu. 

 • Kiermasz Wielkanocny

  W dniach 11-12 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny przygotowany przez panie Justynę Pawluk, Renatę Samociuk oraz Beatę Zachariasz. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu można było zakupić wielkanocne przysmaki - wszystkie wykonane własnoręcznie. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup gier i pomocy dydaktycznych do przedszkola oraz klasy pierwszej.

 • Konkurs ortograficzny

  29 marca 2017r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny. Wzięło w nim udział 22 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I - III i V - VI.

   

  Oto wyniki konkursu:

  Kl. I - III :          I miejsce - Mikołaj Filipiuk kl. III

                         II miejsce - Kinga Siejka kl. II

                         III miejsce - Patryk Sidorczuk kl. III

  Kl. V - VI          I miejsce - Anita Ignaciuk kl. V

                         II miejsce - Agnieszka Komińczyk kl. V

                         III miejsce - Oliwia Duda kl. VI

  Zwycięzcom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Sukces naszej uczennicy

  15 marca 2017r. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej odbyły sie powiatowe eliminacje XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

  Wśród uczniów szkół podstawowych jedną z najlepszych okazała się nasza szóstoklasistka Aleksandra Prokopiak, która zajęła II miejsce.

  Oli serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Dzień Kobiet

  Dnia 8 marca 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kożuszkach obchodzony był "Dzień Kobiet". Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod opieką A. Chwedczuk wraz z uczniami z klasy II, V i VI przygotował występ artstyczny.

 • Żywa lekcja przyrody

  3 marca gościliśmy panią Katarzynę Kobyłkę, która przybyła do nas w nieoczekiwanej asyście egzotycznych zwierząt. Uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać wspaniałe okazy, np. boa tęczowego, legwana zielonego, kameleona jemeńskiego. Mniejsze zwierzęta - skorpion czy krab - także cieszyły się dużą popularnością. Największe jednak zainteresowanie wzbudził ostronos rudy "Julian", który awoją ciekawością świata i żywiołowością zyskał sympatię wszystkich.

  Pokaz mian na celu przybliżenie uczniom informacji nt. terrarystyki, zachowania i trybu życia zwierząt. Główną atrakcją był bezpośredni kontakt ze zwierzętami i możliwość sfotografowania się z nimi.

   

 • Rozstzrygnięcie gminnego konkursu plastycznego "Mój Przyjaciel Bałwan"

  Rozstrzygnięcie  gminnego konkursu plastycznego „Mój Przyjaciel Bałwan”

  Już kolejny raz w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała  Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach został rozstrzygnięty gminny konkurs  plastyczny pod hasłem „Mój Przyjaciel Bałwan”. W konkursowych zmaganiach uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym, a ich celem  było: rozwijanie  dziecięcej wyobraźni  i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego oraz doskonaleniesprawności manualnych.
  Najmłodszym uczniom  zaproponowaliśmy wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną.W odpowiedzi na nasze ogłoszenie  wpłynęło 70 ciekawych i barwnych  prac z 7  oddziałów  przedszkolnych z naszej gminy. Wykonane różnorodnymi technikami, przysporzyły dużego kłopotu komisji z wytypowaniem zwycięzców.  Nagrodzono prace   w dwóch grupach wiekowych i  przyznano wiele  wyróżnień. Wśród laureatów znaleźli się:

  Grupa 5 i 6 – latków:

  I miejsce – Natalia Sawczuk,  SP Halasy

  II miejsce – Weronika Sidorczuk, SP Kożuszki

  III miejsce – Hubert Ładniak, Rudniki

  Grupa 4 i 3 – latków:

  I miejsce – Julia Jędruchniewicz, SP Misie

  II miejsce- Amelia Matejek, SP Rudniki

  III miejsce – Adrian Kurowski, SP Rzeczyca

  Wyróżnienia otrzymali: Piotr Jeleszuk, SP Tuliłów;  Marcin Przychodzki, SP Rudniki; Janina Sójka, Dawid Wierzchowski, Maja Muszyńska, Piotr Jędruchniewich, Kacper Nieroda, SP Misie; Lena Prokopiuk, Hubert Łukasiewicz, Malwina Kokoszkiewicz, Izabela Siłuszyk, Gabriela Sidorczuk, Amelia Kokoszkiewicz,  SP Kożuszki;  Natalia Duda, SP Halasy; Szymon Iwaniuk, Amelia Wieliczko, Alicja Tymoszuk, Miłosz Wasiluk, Filip Trochymiak, SP Rogoźnica.

  Wszystkie prace zostały wystawione w holu naszej szkoły, a uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Kożuszkach oraz  proboszcza Księdza Franciszka Klebaniuka, za co serdecznie dziękujemy.

  Dziękujemy również  wszystkim przedszkolakom za udział, a paniom za przygotowanie dzieci.

 • Choinka szkolna

  Dnia 4.02.2017r. w sobotnie popołudnie odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem pt. "Czerwony kapturek" w wykonaniu klas I-III. Występ dzieci zachwycił licznie zgromadzoną publiczność. Po przedstawieniu swoje popisy taneczne zaprezentował zespół "Nutka".

  Uczniowie świetnie bawili się przy muzyce zespołu "FEST". Zakończeniem wieczoru była wizyta Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami.

 • Jasełka

  Podczas szkolnego spotkania opłatkowego z bożonarodzeniowym przesłaniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli wystąpiły dzieci z przedszkolnego oddziału 6-latków i uczennice klasy V i VI. Na scenie zaprezentowane zostały Jasełka oraz piękne kolędy i pastorałki.

  Uczniowie w starannie przygotowanych kostiumach i specjalnej scenerii odtworzyli momenty narodzin Chrystusa. Obecny był św. Józef, Maryja, Dzieciątko, Pasterze, Anioły, Trzej Królowie, dzieci i narrator. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem odegrali swoje role. Całość przedstawienia została przygotowana przez p. Wiolettę Wolską, oprawę muzyczną zapewniła p. Ewa Szostkiewicz, przy dekoracjach pomagała p. Beata Rynn, a ks. Franciszek Klebaniuk uczestniczył w prowadzeniu uroczystości. Jasełka w wykonaniu dzieci wprawiły widzów w świąteczny nastrój, a także podbiły serca uczestników. Po części artystycznej odbyło się wręczenie upominków dla rodziców przygotowanych przez Samorząd uczniowski i p. Agnieszkę Chwedczuk. Świąteczne życzenia uczniom, nauczycielom i gościom złożył Dyrektor p. Zenon Domański.

  Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową ks. Franciszek odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza. Następnie w myśl panującej atmosfery wszyscy zebrani podzieli się opłatkiem i zasiedli do poczęstunku. Czas spędzony przy stołach umilały występy uczennic z klasy VI, które śpiewały kolędy i pastorałki razem z p. Ewą Szostkiewicz i ks. Franciszkiem- grającym na gitarze.

 • Sukces uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Kożuszkach

  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach w tym roku dość licznie wzięli udział w konkursie na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową", którego organizatorem był Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski oraz Gminny Ośrodek Kultury, a patronatem objął to przedsięwzięcie Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz. W kategorii klas IV - VI zwyciężyła praca, którą wykonała uczennica naszej szkoły - Aleksandra Prokopiak. Zwycięska praca została wydrukowana jako oficjalna pocztówka świąteczna promująca naszą gminę. Znalazła się również na stronie tytułowej Biuletynu Informacyjnego Gminy Międzyrzec Podlaski.
  Zwyciężczyni odebrała nagrodę z rąk Dyrektora GOK-u p. Michała Teofilskiego i Radnego Gminy p. Macieja Tymoszuka w szkole w Kożuszkach podczas "Szkolnej Wigilii".

  Cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach i odnoszą sukcesy.

  Ewa Szostkiewicz

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kożuszkach
  Kożuszki 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski
 • 083 3730017

Galeria zdjęć