Nawigacja

 • Szkolny Konkurs Matematyczny

  Na początku maja odbył się w naszej szkole Konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział 23 uczniów. W kategorii klas II-III czołowe miejsca zajęli:

  1. K. Siejka i R. Sidorczuk
  2. A. Korolczuk
  3. K. Komińczyk

  W kategorii klas IV-V:

  1. W. Tymoszuk
  2. M. Sidorczuk
  3. F. Filimon

  Wielkie brawa dla zwycięzców.

 • XXII Finał Konkursu Ortograficznego w Rzeczycy

  W czwartek 17 maja uczniowie klas III, IV i VII uczestniczyli w XXII Finale Konkursu Ortograficznego w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy. Trzy zespoły dwuosobowe wzięły udział w dyktandzie połączonym ze sportem. Tegorocznymi Mistrzami Ortografii w kategorii klas IV-V zostali K. Łukasiewicz i M. Filipiuk.

  Zwycięzcom gratulujemy.

   

 • Kampania edukacyjno-informacyjna "Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową"

  15 maja naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjno-informacyjną „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”. Spotkanie miało na celu przybliżenie zagrożeń dla dzieci i młodzieży, jakie niesie za sobą przybywanie w cyberprzestrzeni. Tematyka wywołała bardzo duże zainteresowanie zarówno u dzieci jak u ich opiekunów.  

 • Pokaz historyczny "Ku niepodległej"

  We wtorek (15 maja) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym ,,Ku niepodległej’’, czyli wesołej lekcji historii upamiętniającej dążenia niepodległościowe. Wszyscy wysłuchali opowieści o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.  Podczas spotkania można było obejrzeć stroje i kolekcje replik broni, używanych podczas walk powstańczych.

 • Dzień Promocji Zdrowia

  W ramach ,,Programu dla szkół’’ dnia 9 maja zorganizowaliśmy w szkole ,,Dzień Promocji Zdrowia’’. Przygotowany przez klasy I-III apel ,,Naturalne witaminy’’ składał się z inscenizacji promującej zdrowy tryb życia oraz prelekcji na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Wystąpienie dzieci przeplatane było piosenkami o treści zdrowotnej. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pod hasłem ,,Warzywa i owoce-kolorowa wycinanka’’. Na zakończenie odbyła się degustacja krajowych i egzotycznych owoców. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: I. Siuciak, D. Marciniak, R. Samociuk.

 • Obchody Światowego Dnia Ziemi

  Z okazji Światowego Dnia Ziemi 26.04.2018r. w naszej szkole odbyła się akademia, którą przygotowała klasa IV i V pod kierunkiem p. A. Teżyk i p. E. Szostkiewicz pod tytułem "Ratujmy naszą planetę".  W ciekawej inscenizacji dzieci z przyszłości, korzystając z wehikułu czasu, odwiedziły świat kolegów z 2018 r. Spodobał im się obecny wygląd Naszej Planety. Dlatego poprosiły abyśmy zawsze dbali o przyrodę i nie zanieczyszczali środowiska.

 • Akademia poświęcona rocznicy Konstytucji 3 Maja

  Dzisiaj w naszej szkole uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Zofii Halczuk i p. Sylwii Siłuszyk przedstawili uroczystą akademię poświęconą rocznicy Konstytucji 3 Maja.
  Dnia 3 maja 1791 r. w Polsce została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja, która określała zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa. Głównymi jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj. Konstytucja 3 Maja była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze i nadzieją na silną władzę królewską. Była próbą ratowania Rzeczypospolitej.

 • Wycieczka do Siedlec klas I-III

  Dzisiaj, 30 osobowa grupa z klas I-III, pod opieką p. Izabeli Siuciak, p. Wioletty Wolskiej, p. Renaty Samociuk, p. Doroty Marciniak i p. Sylwii Siłuszyk udała się na wycieczkę do Siedlec.
  Niezwykle aktywnie spędziliśmy czas w Sali zabaw Młynek. Następnie obejrzeliśmy w NoveKino Siedlce pełen humoru i wzruszeń film „Luis i obcy”. Kolejnym punktem wycieczki były zmagania w kręgielni „Lemon”, gdzie zjedliśmy smaczną pizzę. Do domu wróciliśmy naładowani pozytywną energią!

 • Konkurs BEZPIECZNIE NA WSI MAMY

  Dzisiaj, Pan Dyrektor wręczył nagrody dla laureatów i uczestników szkolnego konkursu „Bezpiecznie na wsi mamy”.  Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  „Bezpiecznie na wsi mamy”
  W kategorii 0 -III
  1 miejsce- Izabela Siłuszyk
  2 miejsce- Lena Prokopiuk
  3 miejsce- Gabriela Jakubowicz
  Wyróżnienia:
  Hubert Łukasiewicz
  Amelia Kokoszkiewicz
  Mateusz Jakubowicz
  Jakub Siłuszyk

  W kategorii IV-VI
  1 miejsce- Adrian Matejko
  2 miejsce- Mikołaj Filipiuk
  3 miejsce- Dawid Wawrzycki
  Wyróżnienie
  Agnieszka Komińczyk

   

 • European Easter Card Competition

  Nasi uczniowie, wspólnie z dziećmi z Włoch, Rumunii, Portugalii, Słowacji, Hiszpanii, Cypru i Chorwacji uczestniczą w projekcie European Easter Card Competition, na który przygotowały kartki wielkanocne. Swoje piękne prace wykonywały pod okiem nauczycieli lub wspólnie z rodzicami.

  Poza stworzoną kartą wielkanocną  dzieci dowiedzą się o życzeniach wielkanocnych w różnych językach. Poznają uroczystości wielkanocne w różnych krajach europejskich i zapoznają się z różnymi tradycjami europejskimi.

 • Dzień Babci i Dziadka

  25 stycznia odbyła się uroczystość poświęcona babciom i dziadkom. Nad jej przebiegiem czuwały panie: D. Marciniak, I. Siuciak i S. Siłuszyk.Uczniowie klas I i III zaprezentowali wiersze i piosenki, a pozostałe dzieci przygotowały upominki dla dzieciaków. Na koniec odbył się poczęstunek przy wspólnym stole.

 • Gminny konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Bałwan"

  Dnia 28. lutego 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny pod hasłem „Mój Przyjaciel Bałwan”. W zmaganiach uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym. Celem konkursu było: rozbudzanie twórczej inwencji dziecka, kształtowanie umiejętności wypowiadania się za pomocą różnych technik plastycznych, rozwijanie  poczucia estetyki i smaku artystycznego oraz doskonalenie sprawności manualnych.
  Wpłynęło 52 ciekawych i barwnych prac z 6–ściu oddziałów przedszkolnych naszej gminy. Przyznano wiele wyróżnień. Wśród laureatów znaleźli się:
  I miejsce – Aleksandra Borysiuk, SP Rogożnica
  II miejsce – Amelia Stepulak, SP Rzeczyca
  III miejsce – Weronika Sidorczuk, SP Kożuszki
  Wyróżnienia otrzymali:  
  Aleksander Oleksiuk, SP Rudniki;
  Julia Jędruchniewicz, Marcel Jaworski,  SP Misie;
  Hubert Łukasiewicz, Sylwia Prokopiuk SP Kożuszki; ,
  Barbara Zaniewicz, Karolina HryciukSP Halasy;
  Jakub Czurak,  SP Rogoźnica;
  Tomasz Brodawka SP Tłuściec
  Wszystkie prace zostały wystawione w holu szkoły, a uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Kożuszkach oraz proboszcza Księdza Franciszka Klebaniuka.
 • Opłatek szkolny

  Młodsi uczniowie zebrali się dzisiaj aby wspólnie śpiewać kolędy. W nastrój świąteczny wprowadził zebranych ks. Franciszek Klebaniuk opowiadając o cudownych perypetiach bożonarodzeniowej gwiazdki.
  Nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu „Bożonarodzeniowa bombka” przeprowadzonego przez p. Renatę Samociuk.

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy

  W środę 20 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy.
  Zebrane pieniądze zostaną przekazane m.in. na zakup pomocy dydaktycznych i materiałów plastycznych.
  Serdecznie dziękujemy za włączenie się w naszą inicjatywę

 • Góra grosza

  Góra grosza
  Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet.
  Drobne monety, zebrane w naszej szkole, zostaną przekazane dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną. Najważniejszym celem akcji jest pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
  W tym roku szkolnym zebraliśmy:
  ZEBRALIŚMY

  23 zł 4 gr w monetach po 1 gr

  37zł 94 gr w monetach po 2 gr

  91 zł 45 gr w monetach po 5 gr

  W sumie 152 zł 43 gr
  Dziękujemy

 • Wczoraj dzieciaki dzisiaj przedszkolaki

  Dnia 24.11.2017r. w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, tańczyły oraz śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań: samodzielnie zdjęły i nałożyły buty, posegregowały zabawki oraz sprawnie przełożyły szarfy. Następnie p. Dyrektor Zenon Domański za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonał uroczystego Aktu pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Bez wątpienia był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek.

 • Światowy dzień życzliwości i pozdrowień

  Bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzi między ludźmi, integruje zespół klasowy oraz pomaga w pokonaniu wszelkich przeszkód.
  Dzisiaj w naszej szkole w Kożuszkach odbył się apel poświęcony Światowemu Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Zostały także ogłoszone wyniki plebiscytu na najżyczliwszego ucznia i nauczyciela a przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego wręczył Ordery Życzliwości i Statuetki najżyczliwszym osobom wytypowanym przez uczniów, nauczycieli, pana Dyrektora i wszystkich pracowników.
  Najżyczliwsi uczniowie:
  Miejsce I- Zuzanna Gawrysiuk
  Miejsce II- Izabela Siłuszyk
  Miejsce III- Wiktoria Komińczyk
  Najżyczliwsi nauczyciele:
  Miejsce I- p. Adam Iwanejko
  Miejsce II- p. Wioletta Wolska
  Miejsce III- ks. Franciszek Klebaniuk
  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym wróci do nas ze zdwojoną mocą a uprzejmość, życzliwość i serdeczność są zawsze na miejscu.

 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  10 listopada w Szkole Podstawowej w Kożuszkach uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Wszyscy uczniowie tego dnia ubrali sie na galowo. Część artystyczną przygotowała klasa III pod kierunkiem pani Doroty Marciniak i Sylwii Siłuszyk. Trzecioklasiści przybliżyli nam dzieje narodu polskiego w walce o niepodległość. To była piękna lekcja historii.

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i lepiej się koncentrują. W ramach programu  8 listopada 2017r. odbył się dzień pod hasłem: ŚNIADANIE DAJE MOC- obchodzony w Europie jako dzień zdrowego odżywiania się. Uczniowie wraz z Panią Wicedyrektor, księdzem i nauczycielami zjedli wspólne śniadanie. Było pysznie!

 • Wycieczka do Warszawy

  7 listopada 2017r. młodsi uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzenia Planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie zobaczyliśmy niezwykle zabawny i opowiadający w prosty sposób o codziennych zjawiskach atmosferycznych pokaz filmowy z audiodeskrycją. Zwiedziliśmy największe w Polsce  Centrum Nauki Kopernik, gdzie zachwyciła nas niemalże każda ekspozycja.  Obejrzeliśmy jak powstaje światło, rozpala się płomień, tworzyliśmy prąd, obserwowaliśmy odwróconą grawitację i wiele, wiele innych ciekawych doświadczeń.  Na obiad udaliśmy się do Mc Donald’s. Na koniec dnia odwiedziliśmy wyjątkową, bo Niewidzialną Wystawę, podczas której mogliśmy doświadczyć, w jaki sposób radzić sobie mając do dyspozycji wyłącznie zmysły słuchu, dotyku i węchu. Uczniowie podczas zwiedzania Niewidzialnej Wystawy zbliżyli się do perspektywy życia osób niewidomych.  Wracaliśmy do domu zmęczeni lecz niezwykle szczęśliwi.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kożuszkach
  Kożuszki 37, 21-560 Międzyrzec Podlaski
 • 083 3730017

Galeria zdjęć