Historia szkoły

Początek szkoły sięga lat 20-tych XX wieku. Budynek drewniany zakupili mieszkańcy wsi. Dwa pomieszczenia przeznaczone były na mieszkania nauczycielskie, a w pozostałych odbywały się lekcje. W miarę upływu czasu budynek okazał się zbyt ciasny i szkoła wynajmowała pomieszczenia, z przeznaczeniem na klasy lekcyjne w domach prywatnych. Budowę nowej szkoły zainicjowali sami mieszkańcy w latach 80-tych. Obiekt w stanie surowym kilka lat czekał na wykończenie. W międzyczasie istniejącą szkołę zlikwidowano. Dzieci uczęszczały do sąsiedniej szkoły w Krzewicy. Dość szybko okazało się, że placówka ta nie pomieści szkoły podstawowej i gimnazjum. Przyspieszyło to dokończenie budowy szkoły w Kożuszkach. 14 września 2001r. oficjalnie otwarto nową szkołę i nadano jej imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach
    Szkoła funkcjonuje w dwóch miejscowościach: Kożuszki 37 i Krzewica 44